POMPY CIEPŁA SZCZECIN

Strona główna/POMPY CIEPŁA SZCZECIN
POMPY CIEPŁA SZCZECIN2023-03-25T11:02:17+01:00

Pompy ciepła Szczecin – Sprzedaż, montaż i serwis

 

Czy istnieje możliwość znacznego zredukowana kosztów ogrzewania? Owszem, nawet czterokrotnie. Jest to możliwe dzięki skorzystaniu z dobrodziejstw Ziemi, nie niszcząc jej zasobów. Jeżeli chcą Państwo, by Wasz dom spełniał wymogi ekologiczne oraz był oszczędny, a jednoczenie komfortowy, to warto pomyśleć o nowoczesnej i energooszczędnej instalacji centralnego ogrzewania. Współczesne systemy wykorzystujące takie urządzenia jak pompy ciepła sprawią, że ogrzewanie w Państwa domach będzie skuteczne i a rachunki zostaną znacznie obniżone.

Jak działają pompy ciepła?

 

Pompa ciepła odbiera ciepło z gruntu, powietrza lub wody i następnie przekazuje je do instalacji domowej. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Zimą pompy ciepła Szczecin ogrzewają, zapewniając bardzo dobrą wydajność, latem zaś mogą działać jak klimatyzator i schładzać pomieszczenia. Podobnie jak instalacje fotowoltaiczne są wyjątkowo tanie w eksploatacji, pozwalając radykalnie obniżać rachunki za energię. Ogrzewanie domów z wykorzystaniem pomp ciepła ogranicza ponadto emisję CO2 oraz smogu, co jak wiadomo, staje się aktualnie coraz bardziej znaczącym problemem w naszym kraju. Dlatego jest to nie tylko rozwiązanie korzystne dla domowników, ale również dla środowiska naturalnego i innych ludzi.

Rodzaje pomp ciepła:

 

Pompy ciepła to urządzenia, które wykorzystują energię z otoczenia do przetwarzania i transportowania ciepła z jednego miejsca do drugiego. Stosowane są w celu ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, a także do podgrzewania wody użytkowej. Istnieje kilka rodzajów pomp ciepła, które różnią się między sobą sposobem pozyskiwania i przetwarzania energii.

  1. Pompy ciepła powietrze-powietrze (ASHP) – są to pompy, które pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazują je do wnętrza budynku. Mogą działać w trybie grzewczym i chłodzącym. Są stosunkowo łatwe w instalacji i stosunkowo tanie.
  2. Pompy ciepła powietrze-woda (AWHP) – te pompy ciepła pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazują je do cieczy chłodzącej, która jest później wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej. Mogą być stosowane w nowych lub istniejących systemach grzewczych.
  3. Pompy ciepła grunt-powietrze (GAHP) – te pompy ciepła wykorzystują energię zgromadzoną w gruncie, pobierając ciepło z powietrza zewnętrznego przepływającego przez rurki umieszczone w ziemi. Są one zwykle droższe w instalacji, ale bardziej wydajne od pompy ciepła powietrze-powietrze.
  4. Pompy ciepła grunt-woda (GSHP) – te pompy ciepła pobierają ciepło z gleby poprzez rurki, które są umieszczone w ziemi, a następnie przekazują je do cieczy chłodzącej, która jest później wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej. Są one wydajne i mogą być stosowane w nowych lub istniejących systemach grzewczych.
  5. Pompy ciepła woda-woda (WWHP) – te pompy ciepła pobierają ciepło z wody gruntowej lub z wody powierzchniowej, a następnie przekazują je do cieczy chłodzącej, która jest później wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej. Są one bardzo wydajne, ale wymagają dostępu do wody gruntowej lub powierzchniowej.

Wybór rodzaju pompy ciepła zależy od wielu czynników, takich jak koszty instalacji i eksploatacji, dostępność źródeł energii i warunki lokalne.

 

Schemat działania pompy ciepła:

jak działa pompa ciepła - schemat

Rys. Zasada działania pompy ciepła (źródło BWP/PORTPC)

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Pompa ciepła to przede wszystkim korzyści finansowe. Zakup i montaż urządzenia to jednorazowy wydatek, który następnie procentuje przez wiele lat. Nie bez znaczenia są też korzyści dla środowiska związane z wykorzystaniem tego rodzaju ogrzewania bazującego na źródłach odnawialnych. Nasza oferta obejmuje różnorodne pompy ciepła Stargard przystosowane do dowolnego zastosowania. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące instalacji centralnego ogrzewania i pomp ciepła uzyskacie Państwo, kontaktując się z naszą firmą – kontakt.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące pomp ciepła:

Pompa ciepła jest to urządzenie bezobsługowe, które można zaprogramować do swoich potrzeb np. żeby pracowało tylko w tańszej taryfie. Żywotność takiego urządzenia sięga nawet 30 lat i nawet dłużej. Pompy korzystają z odnawialnego źródła – powietrza, więc są całkowicie ekologiczne ponadto jest najlepszym i najtańszym eksploatacyjnie rozwiązaniem dotyczącym ogrzewania i ciepłej wody użytkowej

W pompach ciepła zastosowany jest ekologiczny czynnik chłodniczy, który nie przyczynia się do pogarszania się stanu środowiska naturalnego. Pompa nie wydziela żadnych spalin, dymu i zapachu.

Przy ewentualnych awarii i braku energii elektrycznej, sytuacja z pompą ciepła jest dokładnie taka sama jak w przypadku kotłów. Brak prądu unieruchamia sterownik urządzenia oraz pompy obiegowe w większości dzisiaj montowanych systemów grzewczych. Dobra informacja to taka, że przy połączeniu pompy ciepła z ogrzewaniem płaszczyznowym, jego duża masa i tym samym bezwładność cieplna pozwala bez zauważalnych zmian w komforcie, przetrwać do czasu usunięcia nie trwają dłużej niż 3-4h.

Dobrze dobrana pompa ciepła ogrzeje budynek i zapewni niezbędną ilość ciepłej wody użytkowej. W domach jednorodzinnych nie ma potrzeby łączenia pompy ciepła z innym źródłem ciepła.

Potwierdzeniem kwalifikacji w zakresie montażu i serwisu pomp ciepła jest certyfikat autoryzowanego montera instalacji pomp ciepła – OZE. Nasz firma takie certyfikaty posiada. Nasi montażyści przeszli specjalne szkolenia oraz mają odpowiednie doświadczenie i są na bieżąco ze wszelkimi nowinkami dotyczącymi urządzeń.

Planując inwestycję w pompę ciepła należy wziąć pod uwagę dwa główne składniki mające wpływ na koszty instalacji czyli koszt zakupu urządzenia oraz montaż.

Cena pompy ciepła zależy przede wszystkim od jej mocy oraz od jej efektywności energetycznej. Istotny jest jaki model pompy wybierzemy. W zależności od modelu trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu kilkunastu, a przy większych mocach i lepszej efektywności energetycznej, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Z kolei cena montażu i instalacji tego typu urządzenia zależy przede wszystkim od zakresu prac zlecanego instalatorom.

Planując montaż pompy ciepła warto pamiętać, że w zależności od jej rodzaju wymaga różnej ilości miejsca.

W przypadku pomp ciepła typu split, które składają się z jednostki montowanej na zewnątrz, jak i wewnątrz, miejsce ich montażu musi spełniać określone wymagania.

Jednostka zewnętrzna nie może być zamontowana bliżej niż 30 cm od ściany domu. Ma to zapewnić odpowiednią wentylację. Nie może również stać niżej niż 40 cm od poziomu gruntu, by mieć pewność, że wentylatory będą mogły pracować nawet przy gwałtownych opadach śniegu.

Ważna jest również odległość pomiędzy jednostkami – ta nie powinna przekraczać 12m.

Montaż i serwis pomp ciepła

 

Naszym klientom w Szczecinie i okolicach pomagamy zmienić źródła ciepła na pompę ciepła oraz uzyskać jak najwyższe dofinansowanie.
W ofercie naszej firmy znajduje się:

  • dobór, projekt i montaż pomp ciepła
  • audyt pod względem energooszczędności
  • sprzedaż pomp ciepła
  • serwis pomp ciepła
  • naprawy pomp ciepła

Pompy ciepła Szczecin idealnie współpracują z domową instalacją fotowoltaiczną. W połączeniu z nią stanowią najbardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie grzewcze dostępne na rynku. Zmień z nami swoje ogrzewanie na lepsze.

pompy ciepła szczecin

Zamontuj pompę ciepła w Szczecinie
z doświadczonymi i zaufanymi specjalistami

Krzysztof Wróblewski
Krzysztof Wróblewski
17/06/2021
Łatwy, rzeczowy kontakt w celu uzyskania oferty. Pan Bartosz dopasował instalację sanitarno/grzewczą idealnie do naszych potrzeb. Dopracowanie tematu przed montażem, dzięki czemu cała inwestycja przebiegła bez niespodzianek. Po realizacji, wzorowy kontakt oraz pomoc i wsparcie. Niemożna nie wspomnieć o Panu Stasiu to najlepszy fachowiec w swojej branży, który zawsze służy radą, a pracę wykonuje z chirurgiczną dokładnością. Dodam, że kżdy przyjazd ekipy był na czas, a po zakończeniu prac każdego dnia zostawiony porządek. Firma do, której wrócę z kolejnym zleceniem!
Agata Mielnik
Agata Mielnik
04/06/2021
Firma Eko System Stargard pomagała mi uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Panie miłe, kompetentne. Służyły zawsze pomocą 👍 bardzo polecam! Dofinansowanie uzyskane po 3 tyg.
Oleksii Haluzinskyi
Oleksii Haluzinskyi
27/05/2021
Byliście zajebiści. Współpraca z Wami to była czysta przyjemność. Co by o Was na mieście nie mówili, dla mnie jesteście jak bracia.
Jacek Dominiak
Jacek Dominiak
21/05/2021
Zakupiłem w firmie Pana Bartosza pompę ciepła oraz fotowoltaikę. Terminy realizacji instalacji dotrzymane z zegarmistrzowską precyzją. Panowie montujący sprzęt, komunikatywni oraz bardzo pomocni. Panie pracujące w biurze obsługi klienta były bardzo pomocne w sprawach dotyczących dokumentacji. Bardzo polecam!!!
Arek Dukat
Arek Dukat
18/02/2021
Profesjonalizm do ich drugie imienie! szybko, sprawnie! Wykonywali u mnie szereg usług, ale zadowolony jestem przede wszystkim z perfekcyjnie zamonotwanej oczyszczalni BioDisc! :) oby więcej takich firm!
Jarosław Sokół
Jarosław Sokół
29/01/2021
Bardzo dobre i profesjonalnie wykonana instalacja fotowoltaiczna oraz montaż pompy ciepła. Firma, ktora potrafi wywiązać się z podjętych działań terminowo i rzetelnie. Polecam.
Mariusz Lewandowski
Mariusz Lewandowski
27/01/2021
Firma wykonała montaż pompy ciepła. Pozyskana została dotacja dla tej instalacji. Polecam zarówno jeżeli chodzi o dobor urządzeń, montaż i prowadzenie dokumentów dotacyjnych.
Marcin Weryszko
Marcin Weryszko
27/01/2021
Bardzo profesjonalne podejście. Firma wyznaje zasadę, że zadowolenie klienta jest najważniejsze. Nie naciagają na siłę na zakup produktu tylko rzetelnie doradzają zarówno w aspekcie technicznym jak i opłacalności danego rozwiązania grzewczego. Kalkulacja jest bardzo przejrzyście przedstawiona. Pozostaje tylko przyjać tak dobrze skonstruowaną ofertę.
Tomasz Kloczkowski
Tomasz Kloczkowski
16/01/2021
Instalacja pompy ciepła, ogrzewania podłogowego, wod-kan od podstaw, w domu jednorodzinnym. Wszystko w terminie, materiały użyte do instalacji, usługa - wysokiej jakości. Dobry kontakt z przedstawicielami jak i monterami, zawsze odbierają lub oddzwaniają w razie jakichkolwiek pytań. Polecam.

Jesteś ze Szczecina lub okolic?
Jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła?
Zadzwoń do nas:

Mapa dojazdu do naszej firmy w Szczecinie:

Informacje na temat pomp ciepła: