Fotowoltaika Stargard, Szczecin

Panele fotowoltaiczne

 

Oferujemy dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Jak działa fotowoltaika? Zjawisko polega na produkcji energii elektrycznej za pomocą specjalnych paneli, a proces nazywany jest efektem fotowoltaicznym. Panele fotowoltaiczne składają się z bardzo wielu ogniw o specjalnej konstrukcji. To właśnie ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną na prąd stały. Poprzez specjalne urządzenie, jakim jest falownik, prąd stały zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej. Dzięki temu możliwe jest jego wykorzystanie w domach, a także budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych czy przemysłowych. Prąd uzyskany z paneli zasila odbiorniki energii elektrycznej w budynku, a jego nadmiar kierowany jest do sieci energetycznej.

 

Czy warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne?

 

Obecnie panele fotowoltaiczne są bardzo wydajne, a także coraz tańsze w montażu. Decyduje to o ich rosnącej opłacalności, która obecnie osiągnęła wysoki poziom. Do montażu paneli fotowoltaicznych można uzyskać również dofinansowanie, dzięki czemu cała inwestycja przyniesie jeszcze większe korzyści. Aby instalacja spełniała należycie swoje zadanie, konieczne jest jedynie odpowiednie dobranie jej parametrów do zastosowania i miejsca montażu, a także wykorzystanie paneli wysokiej jakości. Wszystko to oferuje Państwu nasza firma.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani instalacją fotowoltaiczną, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Działamy na terenie Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego. Skorzystajcie Państwo  z niewyczerpalnej energii słonecznej. Jest to dobra alternatywa dla coraz droższych kopalnych źródeł energii, duża oszczędność dla Waszych portfeli oraz nieoceniona korzyść dla środowiska naturalnego.