Klimatyzacja Stargard, Szczecin

 

Klimatyzacja dwudziestego pierwszego wieku to chłodzenie, osuszanie i filtrowanie gorącego powietrza w pomieszczeniach, a w przypadku zastosowania technologii inwerterowej – również jego ogrzewanie na każde życzenie.

Oprócz automatycznej regulacji temperatury i wilgotności, urządzenie umożliwia, dzięki zastosowaniu w nim odpowiednich filtrów i jonizatorów, oczyszczanie powietrza z kurzu, pyłów, bakterii, roztoczy i przykrych zapachów. Jeżeli ma wmontowane elementy grzejne, to doraźnie nawet ogrzeje pomieszczenie, kiedy zajdzie taka potrzeba.

W klimatyzatorach typu split jednostka zewnętrzna czyli wentylator ze względu na hałas jaki wytwarza montowana jest na zewnątrz budynku. W pomieszczeniu natomiast, umieszcza się jednostkę wewnętrzną z parownikiem i cichym wentylatorem. Do klimatyzowania więcej niż jednego pomieszczenia można wybrać wygodny i praktyczny system multisplit, w którym jedna jednostka zewnętrzna obsługuje kilka jednostek wewnętrznych.

 

Spośród jednostek wewnętrznych najpopularniejsze są modele ścienne, które montowane są na ścianie pod sufitem. Godne uwagi są też wersje przysufitowo-przypodłogowe, które zawieszane są pod sufitem lub przy podłodze. We wnętrzach z podwieszanymi sufitami najczęściej mocuje się jednostki kanałowe (urządzenie zasłania sufit, a od strony wnętrz widoczne są jedynie kratki nawiewne i wywiewne) lub kasetonowe (do wbudowania w sufit podwieszany).

Urządzenia typu split dają większy komfort niż modele kompaktowe typu monoblok, zawierające we wspólnej osłonie zarówno cicho, jak i głośno pracujące elementy.