FOTOWOLTAIKA STARGARD

Strona główna/FOTOWOLTAIKA STARGARD
FOTOWOLTAIKA STARGARD2022-02-07T13:42:57+01:00

Fotowoltaika Stargard | Instalacje fotowoltaiczne w Stargardzie

Instalacje fotowoltaiczne | Panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika Stargard to specjalność naszej firmy. Oferujemy dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Jak działa fotowoltaika? Zjawisko polega na produkcji energii elektrycznej za pomocą specjalnych paneli, a proces nazywany jest efektem fotowoltaicznym. Panele fotowoltaiczne składają się z bardzo wielu ogniw o specjalnej konstrukcji. To właśnie ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną na prąd stały. Poprzez specjalne urządzenie, jakim jest falownik, prąd stały zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej. Dzięki temu możliwe jest jego wykorzystanie w domach, a także budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych czy przemysłowych. Prąd uzyskany z paneli zasila odbiorniki energii elektrycznej w budynku, a jego nadmiar kierowany jest do sieci energetycznej.

Czy warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne?

Obecnie panele fotowoltaiczne są bardzo wydajne, a także coraz tańsze w montażu. Decyduje to o ich rosnącej opłacalności, która obecnie osiągnęła wysoki poziom. Do montażu paneli fotowoltaicznych można uzyskać również dofinansowanie, dzięki czemu cała inwestycja przyniesie jeszcze większe korzyści. Aby instalacja spełniała należycie swoje zadanie, konieczne jest jedynie odpowiednie dobranie jej parametrów do zastosowania i miejsca montażu, a także wykorzystanie paneli wysokiej jakości. Wszystko to oferuje Państwu nasza firma.

Instalacja fotowoltaiki w Stargardzie i okolicach

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani instalacją fotowoltaiczną w Stargardzie lub okolicach, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Działamy na terenie Stargardu, Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego. Skorzystajcie Państwo  z niewyczerpalnej energii słonecznej. Jest to dobra alternatywa dla coraz droższych kopalnych źródeł energii, duża oszczędność dla Waszych portfeli oraz nieoceniona korzyść dla środowiska naturalnego.

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla rolników

Montaż paneli fotowoltaicznych w Stargardzie

Aby panele fotowoltaiczne mogły produkować energię elektryczną fotowoltaika Stargard potrzebuje odpowiedniej ilości nasłonecznienia. Aby panele fotowltaiczne pracowały prawidłowo potrzebny jest odpowiedni projekt instalacji. Nasza firma zapewni kompleksowe rozwiązania!

W zespole EKOS-SYSTEM pracują profesjonalni instalatorzy, którzy od lat montują instalacje fotowoltaiczne dla klientów ze Stargardu okolic oraz z całej Polski. Wiemy jak zaprojektować sprawny system i jak go zamontować, aby odznaczał się niezawodnością i wysoką wydajnością przez wiele lat.

Kompleksowe instalacje paneli fotowoltaicznych

Nasze usługi realizujemy kompleksowo, co w praktyce oznacza, że mają Państwo wsparcie naszych pracowników na każdym etapie zlecenia. W ramach współpracy z klientami wykonujemy:

  • bezpłatna konsultacja
  • audyt fotowoltaiczny
  • projekt instalacji dobrany odpowiednio do zapotrzebowania mocy
  • montaż na dachu lub gruncie
  • zgłoszenie do Zakładu Energetycznego
  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki
fotowoltaika stargard

Całe województwo zachodniopomorskie a w nim Stargard i okolice posiadają bardzo dobre warunki do maksymalnie wydajnej pracy instalacji fotowoltaicznych. Na tych terenach średnie roczne nasłonecznienie jest bardzo wysokie (jedne z najwyższych w Polsce) i dzięki temu instalacje mogą produkować duże ilości energii elektrycznej. Dostarczona energia elektryczna bez problemów pokryje zapotrzebowanie czy to gospodarstw domowych czy lokalnych firm.

Korzystając z promieniowania słonecznego, można obniżyć swoje miesięczne wydatki na energię elektryczną do minimum a także przyczynić się do poprawy jakości powietrza dla siebie i swoich bliskich.

Najczęściej zadawane pytania o fotowoltaikę:

Na instalację fotowoltaiczną składają się trzy główne elementy:

  1. Panele fotowoltaiczne, które zbudowane są z pojedynczych ogniw krzemowych połączonych równolegle i szeregowo tworząc panel fotowoltaiczny o mocy zależnej od wielkości i ilości pojedynczych ogniw. Górna część ogniw pokryta jest elektrodami ujemnymi zbierającymi w formie siatki, a dolna część pokryta jest elektrodami dodatnimi w postaci metalowej płytki. Gdy światło słoneczne jako źródło fotonów padające na ogniwo fotowoltaiczne zderza się z elektronami dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego. W efekcie całego procesu uzyskujemy prąd stały.
  2. Inwerter, falownik, który ma za zadanie przekształcić prąd stały produkowany w modułach fotowoltaicznych na prąd zmienny zgodny z parametrami sieci energetycznej [230 V, 50 Hz ]. Służy on także do monitorowania działania instalacji oraz posiada funkcje zabezpieczające.
  1. Licznik dwukierunkowy, który wskazuje ilość prądu pobranego z sieci energetycznej oraz ilość energii oddanej wytworzonej przez panele fotowoltaiczne.

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd, który w pierwszej kolejności zasila urządzenia domowe, jeżeli ilość energii jest nie wystarczająca pobierana jest z sieci energetycznej. Natomiast gdy wytworzonej  energii przez naszą instalację będzie za dużo w stosunku do naszych potrzeb zostanie ona przesłana do sieci energetycznej, którą będziemy mogli odebrać w 80%  zgodnie z obowiązującym system upustów rozliczanym w ciągu jednego roku. Dotyczy to właścicieli instalacji do 10kWp natomiast właściciele instalacji o mocy powyżej 10 kWp do 40 kWp mogą odebrać z sieci 70% oddanej energii.

Według większości producentów paneli fotowoltaicznych nie powinno się ich czyścić gdyż odpowiedni montaż pochyły oraz dobra jakość paneli nie powinna wpływać na produkcje prądu. Powstałe zanieczyszczenia  takie jak ptasie odchody , liście czy zimą śnieg mogą budzić zaniepokojenie u właścicieli instalacji. Należy jednak zostawić to specjalistom z uwagi na własne bezpieczeństwo oraz by nie uszkodzić instalacji.

Panele fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną natomiast kolektory słoneczne przetwarzają energię słoneczną w energię cieplną więc ich przeznaczeniem jest np. podgrzewanie wody.

Aby podłączyć panele fotowoltaiczne nie potrzebujemy pozwolenia na budowę wystarczy zgłoszenie instalacji do operatora w odpowiednim zakładzie energetycznym. W zależności od warunków przyłączeniowych takich jak: posiadając przyłącze, a moc instalacji nie przekracza mocy przyłączeniowej to składamy wniosek o przyłączenie mikroinstalacji. Jeżeli moc przyłączeniowa jest niższa od mocy instalacji składamy wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej dla budynku. Dla naszych klientów wszystkie formalności są po naszej stronie.

Słowo “prosument” to połączenie dwóch wyrazów: “konsument” oraz “producent”. Oznacza to osobę, która jednocześnie produkuje i konsumuje energię elektryczną.
W skrócie jest więc to osoba, która dzięki swojej instalacji fotowoltaicznej produkuje prąd i przekazuje ją do sieci energetycznej aby później ją odebrać.

Warunki rozliczenia się za energię ustala się w umowie z zakładem energetycznym. Jest możliwość rozliczenia dwumiesięcznego, sześciomiesięcznego oraz rocznego.  Na fakturze będziemy mieli ilość energii pobranej z sieci oraz ilość energii oddanej, czyli wprowadzonej do sieci. Następnie pokazane jest rozliczenie różnicy między tym co pobraliśmy a tym, ile wysłaliśmy do sieci pomniejszone o 20%. Jeśli więcej pobraliśmy niż wprowadziliśmy do sieci energetycznej, to za różnicę będziemy musieli zapłacić. Jeżeli więcej prądu wysłaliśmy do sieci niż pobraliśmy, to zapłacimy tylko opłaty stałe, a nadwyżkę będziemy mogli wykorzystać w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Przyjęto, że w polskich warunkach klimatycznych optymalnie zlokalizowana (skierowana na południe) oraz poprawnie wykonana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wyprodukować rocznie ok. 1 000 kWh z każdego zainstalowanego kilowata mocy – 1kWp

Zestaw instalacji fotowoltaicznej dobieramy indywidualnie dla każdego klienta w taki sposób, by mieć pewność, że konstrukcja dachu wytrzyma nacisk i oraz warunki pogodowe. Jeżeli nie ma możliwości instalacji na dachu to wtedy proponujemy instalację paneli na ziemi.

Instalowane przez naszą firmę panele to najlepsze na rynku technologie. Każde z nich przechodzą szczegółowe testy wytrzymałościowe. Testy wykazują, że grad nie powoduje żadnych uszkodzeń paneli.

Często padają pytania również o śnieg – nie stanowi on problemu – panele wytrzymają sporo większy nacisk oraz warto wiedzieć o tym już lekkie słońce roztopi śnieg na panelach fotowoltaicznych.

Panele nie muszę być skierowane tylko na południe. Mogą być również skierowane na wschód lub zachód – wszystko wykaże audyt oraz projekt instalacji.

Istnieją systemy off-grid, które zawierają akumulatory dzięki którym energia, którą wytwarzamy w dzień magazynuje się i wykorzystujemy ją w nocy. Problemem jest jednak działanie takiego systemu w okresie zimowym ponieważ koszt akumulatorów jest bardzo duży.

Informacje na temat fotowoltaiki

Jak zbudowany jest moduł fotowoltaiczny?

24 października, 2023|Fotowoltaika|

Z czego składa się moduł fotowoltaiczny?   Pojedynczy moduł fotowoltaiczny składa się z ogniw przypominających małe kwadraciki oraz warstw tworzyw sztucznych i szkła zabezpieczających ogniwa przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi.

Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej?

23 października, 2023|Fotowoltaika|

Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej?   Jedną z wielu zalet instalacji fotowoltaicznej jest niska awaryjność oraz bezobsługowe działanie. Jednak warto przeprowadzić serwis. Taki serwis powinno się wykonywać okresowo. Jako praktycy

Instalacje fotowoltaiczne zrealizowane w Stargardzie

fotowoltaika stargard

Instalacja paneli fotowoltaicznych w Stargardzie – Moc 50kW

fotowoltaika w stargardzie

Instalacja paneli fotowoltaicznych w Stargardzie – Moc 28,26kW

instalacje fotowoltaiki stargard

Instalacja paneli fotowoltaicznych w Stargardzie – Moc 22,2kW

instalujemy fotowoltaike stargard

Instalacja paneli fotowoltaicznych w Stargardzie – Moc 9,9kW

panele fotowoltaiczne stargard

Instalacja paneli fotowoltaicznych w Stargardzie – Moc 22,2kW

panele fotowoltaiczne w stargardzie

Instalacja paneli fotowoltaicznych w Stargardzie – Moc 18,48kW

EKO-SYSTEM Najlepsza firma w Stargardzie wg opinii klientów

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy nagrodę Najlepsi 2021 w Stargardzie za znakomite opinie od naszych Klientów. Dziękujemy serdecznie za uznanie i zachęcamy do przeczytania, co Klienci napisali w Oferteo.pl

oferteo-najlepsza-fotowoltaika-szczecin

Załóż fotowoltaikę w Stargardzie z doświadczonymi i zaufanymi specjalistami

Krzysztof Wróblewski
Krzysztof Wróblewski
17/06/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Łatwy, rzeczowy kontakt w celu uzyskania oferty. Pan Bartosz dopasował instalację sanitarno/grzewczą idealnie do naszych potrzeb. Dopracowanie tematu przed montażem, dzięki czemu cała inwestycja przebiegła bez niespodzianek. Po realizacji, wzorowy kontakt oraz pomoc i wsparcie. Niemożna nie wspomnieć o Panu Stasiu to najlepszy fachowiec w swojej branży, który zawsze służy radą, a pracę wykonuje z chirurgiczną dokładnością. Dodam, że kżdy przyjazd ekipy był na czas, a po zakończeniu prac każdego dnia zostawiony porządek. Firma do, której wrócę z kolejnym zleceniem!
Agata Mielnik
Agata Mielnik
04/06/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Firma Eko System Stargard pomagała mi uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Panie miłe, kompetentne. Służyły zawsze pomocą 👍 bardzo polecam! Dofinansowanie uzyskane po 3 tyg.
Oleksii Haluzinskyi
Oleksii Haluzinskyi
27/05/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Byliście zajebiści. Współpraca z Wami to była czysta przyjemność. Co by o Was na mieście nie mówili, dla mnie jesteście jak bracia.
Jacek Dominiak
Jacek Dominiak
21/05/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Zakupiłem w firmie Pana Bartosza pompę ciepła oraz fotowoltaikę. Terminy realizacji instalacji dotrzymane z zegarmistrzowską precyzją. Panowie montujący sprzęt, komunikatywni oraz bardzo pomocni. Panie pracujące w biurze obsługi klienta były bardzo pomocne w sprawach dotyczących dokumentacji. Bardzo polecam!!!
Arek Dukat
Arek Dukat
18/02/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Profesjonalizm do ich drugie imienie! szybko, sprawnie! Wykonywali u mnie szereg usług, ale zadowolony jestem przede wszystkim z perfekcyjnie zamonotwanej oczyszczalni BioDisc! :) oby więcej takich firm!
Jarosław Sokół
Jarosław Sokół
29/01/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo dobre i profesjonalnie wykonana instalacja fotowoltaiczna oraz montaż pompy ciepła. Firma, ktora potrafi wywiązać się z podjętych działań terminowo i rzetelnie. Polecam.
Mariusz Lewandowski
Mariusz Lewandowski
27/01/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Firma wykonała montaż pompy ciepła. Pozyskana została dotacja dla tej instalacji. Polecam zarówno jeżeli chodzi o dobor urządzeń, montaż i prowadzenie dokumentów dotacyjnych.
Marcin Weryszko
Marcin Weryszko
27/01/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Bardzo profesjonalne podejście. Firma wyznaje zasadę, że zadowolenie klienta jest najważniejsze. Nie naciagają na siłę na zakup produktu tylko rzetelnie doradzają zarówno w aspekcie technicznym jak i opłacalności danego rozwiązania grzewczego. Kalkulacja jest bardzo przejrzyście przedstawiona. Pozostaje tylko przyjać tak dobrze skonstruowaną ofertę.
Tomasz Kloczkowski
Tomasz Kloczkowski
16/01/2021
Trustindex sprawdza, czy pierwotnym źródłem recenzji jest Google.
Instalacja pompy ciepła, ogrzewania podłogowego, wod-kan od podstaw, w domu jednorodzinnym. Wszystko w terminie, materiały użyte do instalacji, usługa - wysokiej jakości. Dobry kontakt z przedstawicielami jak i monterami, zawsze odbierają lub oddzwaniają w razie jakichkolwiek pytań. Polecam.

Mapa dojazdu do naszej firmy w Stargardzie: