MAGAZYNY ENERGII2022-11-29T07:37:44+01:00

Magazyny energii Stargard, Szczecin

 

Posiadasz już instalację fotowoltaiczną w swoim domu lub rozważasz jej zakup? Jeśli tak, to poza panelami fotowltaicznymi warto rozważyć wyposażenie swojego domu w magazyn energii. Instalacja wyposażona w magazyn energii pozwala na magazynowanie wytworzonej energii elektrycznej, bez konieczności oddawania jej do sieci. Pozwola to nie tylko na pełne wykorzystanie zasobów twoich paneli fotowoltaicznych, ale również zapewni ci bezpieczeństwo i gwarancję ciągłości dostaw prądu do domu w przypadku awarii sieci.

Firma Eko-System specjalizuje się w instalacji przydomowych magazynów energii w Stargardzie, Szczecinie i okolicach. Działamy na rynku nieprzerwanie od ponad 11 lat, masz więc pewność, że korzystając z naszych usług, wybierasz sprawdzonych specjalistów w swojej dziedzinie. Oferujemy jedynie rozwiązania sprawdzonych przez nas producentów. Zajmujemy się kompleksową obsługą instalacji – od projektu aż do jego końcowej instalacji wraz z załatwieniem dotacji. Mamy wielu zadowolonych klientów ze Stargardu, Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego.

Jeśli zastanawiasz się na zakupem magazynu energii do instalacji fotowoltaicznej trafiłeś w odpowiednie miejsce! Nasza oferta obejmuje szeroki wybór magazynów litowo-żelazowo-fosforanowych o dużej żywotności. Poznaj naszą ofertę i wybierz model idealny do Twojego domu! Zapraszamy!

Najczęściej zadawane pytania:

Magazyn energii to inaczej bateria dla fotowoltaiki, która gromadzi wyprodukowaną energie gdy jest jej za dużo i udostępnia energię gdy tylko tego potrzebujemy. Sercem akumulatorów są nowoczesne ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4), które działają długo i są bezpieczne w użytkowaniu. Nadmiar energii słonecznej wytwarzanej w ciągu dnia będzie można wykorzystać wtedy, gdy będzie ona rzeczywiście potrzebna. Dzięki urządzeniu Twoje rachunki za prąd znacznie się obniżą.

W nocy, kiedy zapotrzebowanie na energię rośnie to prąd jest pobierany najpierw z akumulatora fotowoltaicznego, a  dopiero przy całkowicie rozładowanym akumulatorze fotowoltaicznym, system pobiera energię z sieci. W ten sposób duża część zapotrzebowania na energię pokrywa produkcja własna z naszej instalacji. Ilość pobieranego prądu z sieci zależy od pojemności akumulatora PV. Instalacja fotowoltaiczna zasila w domu wszystkie urządzenia, ładuje magazyn energii, a nadwyżki sprzedaje do sieci energetycznej i musi je odkupić od Ciebie Twój sprzedawca prądu.

Przy wyborze magazynu energii fotowoltaicznej należy zwrócić uwagę na jego pojemność, czyli ilość energii elektrycznej jaką można w nim przechowywać. Przy wyborze akumulatora do fotowoltaiki należy sprawdzić czy jest on przystosowany do pracy ciągłej i na ile cykli ładowania jest zaprojektowany magazyn energii.

Przydomowe magazyny energii można montować w domu w wydzielonym do tego miejscu : najlepszym miejscem będzie garaż, piwnica, kotłownia lub strych. Blaszany garaż nie jest najlepszym miejscem do umiejscowienia magazynu energii, gdyż zimą w środku są podobne temperatury do tych na zewnątrz, ale latem może być w nim za gorąco. Pomieszczenia pozwalają na odizolowanie magazynu energii dla niekorzystnych warunków atmosferycznych, wilgoci, śniegu i ujemnych temperatur.

Użytkowanie magazynu energii jako zapasowego źródła energii zależy od kompatybilnego falownika, oraz tego, czy posiada funkcjonalność szybkiego przełączenia się na zasilanie awaryjne. Większość falowników hybrydowych posiada taką opcję. U niektórych producentów dom jest zasilany awaryjnie wyłącznie energią już zgromadzoną wcześniej w magazynie energii, dlatego warto sprawdzić czy dany falownik wspiera jednoczesną pracę magazynu i bieżącej produkcji z PV nawet przy awarii sieci.

Informacje na temat fotowoltaiki i magazynów energii: