Nowa generacja pompy ciepła Aquarea K i L

 

Dostępna od wiosny 2023 r. nowej generacji Pompa ciepła  Panasonic Aquarea K i L.  Nowe modele koncentrują się na poprawie wydajności energetycznej na poprawie wydajności energetycznej oraz oferowaniu urządzeń z naturalnym czynnikiem chłodniczym.

 

Pompa ciepła Aquarea K

 

Pompa ciepła Aquarea generacji K zasilane są przez czynnik chłodniczy R32 i jest idealny do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej,  zapewniając wyjątkową wydajność. Dostępne są również w wersji T-CAP. Urządzenie Aquaera generacji K jest wyposażone w nowa sprężarkę i układ chłodniczy. Gdy temperatura na zewnątrz spada do -25 °C , jest w stanie pracować bez wsparcia w postaci grzałki elektrycznej.

 

Pompa ciepła Aquarea L

 

Pompa ciepła Aquarea generacji L wykorzystuje z kolei naturalny czynnik chłodniczy R290. Model z tej linii posiadają połączenie hydrauliczne pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną temperaturę wody na wyjściu do 75°C przy temperaturze na zewnątrz do – 10 °C.

 

Cechy pomp ciepła Aguarea K i L:

 

Zarówno generacja pompy ciepła Aquarea K i L nadają się idealnie do nowoczesnych budynków powstałych w zgodzie z ideą ekologii, jaki i starszych budynków w którym głównym systemem ciepłowniczym są grzejniki.

Obie generacje są wyjątkowo ciche, dzięki czemu ich jednostki zewnętrzne mogą zostać umieszczone w większej ilości lokalizacji. Jeśli chodzi o komfort procesu montażu, urządzenia wyposażono w nowy sterownik, zapewniający jeszcze lepszą obsługę niż dotychczas.  Ponadto należy zauważyć, że dziś wiele urządzeń w domach sterowanych jest zdalnie, a moduł WiFi do kontroli pomp ciepła Panasonic może być zainstalowany w specjalnej kieszonce wbudowanej  w jednostkę wewnętrzną.

 

pompy-ciepla-panasonic-aguarea