Klimatyzacja w bloku? Montaż klimatyzacji w mieszkaniu na balkonie.

 

Klimatyzacja to instalacja, na którą decydują się nie tylko firmy, czy właściciele dużych domów, a także mieszkańcy bloków. Najczęściej na montaż klimatyzacji wybierany jest balkon. Aby zamontować klimatyzację na balkonie należy przygotować się na spotkanie z zarządcą w celu uzyskania zgody wspólnoty mieszkaniowej. Do jego zadań należy sprawdzenie, czy montaż nie wpłynie negatywnie na kondycję elewacji lub wyglądu nieruchomości Najczęściej akceptowane miejsca na montaż klimatyzacji są posadzki, loggi lub przestrzeń na wysokości balustrady. Jedną z najprostszych metod montażu jednostki zewnętrznej jest ustawienie na posadzce balkonu. Wnęka balkonowa stanowi integralną  część lokalu  i nie zalicza się do nieruchomości wspólnej, więc zgoda na takie rozwiązanie nie jest wymagana. Decydując się na montaż jednostki zewnętrznej na  balkonie warto zainwestować w specjalny stojak, który zapobiegnie drgań. Odpowiednie wypoziomowane gumowe podkłady antywibracyjne, gwarantują stabilne usytuowanie agregatu na podłodze.  .

Odprowadzenie skroplin

Skropliny to efekt uboczny pracy klimatyzacji i poradzenie sobie z tym problemem ma ogromny wpływ na użytkowanie całego sytemu.

Dwie metody odprowadzania skroplin:

  • Odpływ kanalizacyjny – wpięcie odpływu do istniejącego pionu kanalizacyjnego, który pozwala na automatyczne odprowadzenie skroplin.
  • Odprowadzenie skroplin do zbiornika – wiąże się z regularnym opróżnianiem go.

Odprowadzenie skroplin do zbiornika wiąże się z potrzebą regularnego opróżniania go. Metoda ta jest tańsza, jednak mało wygodna dla użytkowników i niesie za sobą ryzyko zniszczenia elewacji. Najlepiej wybrać zamknięty obieg skroplin, który nie niesie ze sobą ryzyka ubrudzenia elewacji.

 

klimatyzacja w bloku