Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika cieszy się w Polsce dużą popularnością – zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Fotowoltaika dla firm od pewnego czasu podlega takim samym zasadą jak i dla klientów indywidualnych oraz posiadanie takiej instalacji może być dla przedsiębiorców z wielu względów bardzo korzystne.

Co wpływa na opłacalność fotowoltaiki dla firm?

Na opłacalność fotowoltaiki dla firm wpływają następujące czynniki:

  • Firmy płacą bardzo wysokie rachunki za prąd
  • Firmy mają wysoką autokomsumpcję

Celem instalacja fotowoltaicznej jest obniżenie rachunków za prąd. Wszystkie przedsiębiorstwa zużywają w dzień znacznie więcej energii. Instalacja fotowoltaiczna jest niemalże bezobsługowa, a jej wytrzymałość jest zagwarantowana przez producentów. Firmy z instalacją do 50 kW są prosumentami. Mniejsze firmy mogą instalować moduły na dachu bez większych formalności a dzięki wysokiej autokonsumpcji instalacje firmowe są bardzo opłacalne. Każdą instalację PV można postawić na dachu, na gruncie obok firmy.

Dlaczego fotowoltaika staje się tak atrakcyjna dla przedsiębiorców?

Firmy coraz częściej dostrzegają potencjał, jaki płynie ze źródła energii. Fotowoltaika daje dostęp do stabilnego oraz darmowego źródła energii na wiele lat. Instalacja fotowoltaiczna pozwala przetworzyć promienie słoneczne na prąd, niezbędny do zasilania wszystkich urządzeń w naszych domach czy firmach. Fotowoltaika dla firm jest bardzo opłacalna, ponieważ zwróci się w ciągu 6-9 lat i przyniesie duże oszczędności. Przedsiębiorstwo, które zainwestowało w panele słoneczne, kupuje znacznie mniej prądu od podmiotów kontraktowych lub wytwórców energii. W pewnym stopniu firma staje się niezależna energetycznie.

Panel fotowoltaiczne mogą sprawić, że firma zyska zupełnie nowe możliwości marketingowe.

fotowoltaika dla firm stargard