Rusza kolejna edycja programu „Mój Prąd”

 

To już oficjalnie! Nabór do czwartej edycji programu Mój Prąd rozpocznie się 15 kwietnia. Będzie prowadzony drogą elektroniczną.

Dofinansowanie ,,Mój Prąd 4.0” został rozszerzony o system magazynowania energii elektrycznej, cieplnej i systemy inteligentnego zarządzania energią. Maksymalne dofinansowanie jakie można uzyskać 20.500,00 zł, a wysokość dotacji zależy od stopnia rozbudowania systemu o urządzenia zwiększające zużycie energii.

Z programu Mój Prąd 4.0 będą mogli skorzystać Tylko prosumenci rozliczający się w ramach systemu net-billing, ale nie muszą być to osoby posiadające instalacje fotowoltaiczne nowe, przyłączane po 1 kwietnia 2022 roku.

Przejście na net-billing do samej instalacji fotowoltaicznej można uzyskać 4.000 zł dofinansowania, natomiast przy zakupie innych elementów do instalacji PV można uzyskać 5.000 zł plus magazyn ciepła 5000 zł, a także magazyn energii elektrycznej do 7.500 zł.

Jeśli prosument otrzymał już dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną, ale zakłada rozbudowę systemu o wymienione wcześniej elementy i przechodzi na net-billing również może liczyć na wsparcie finansowe. W takiej sytuacji, będzie mógł uzyskać dotacja na instalację fotowoltaiczną w wysokości 2.000 zł.

Warto skorzystać nie zwlekaj.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.gov.pl/web/nfosigw/