FOTOWOLTAIKA SZCZECIN

Strona główna/FOTOWOLTAIKA SZCZECIN
FOTOWOLTAIKA SZCZECIN2021-06-25T14:13:34+02:00

Fotowoltaika Szczecin

Instalacje fotowoltaiczne | Panele fotowoltaiczne

 
Fotowoltaika to specjalność naszej firmy. Oferujemy dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Jak działa fotowoltaika? Zjawisko polega na produkcji energii elektrycznej za pomocą specjalnych paneli, a proces nazywany jest efektem fotowoltaicznym. Panele fotowoltaiczne składają się z bardzo wielu ogniw o specjalnej konstrukcji. To właśnie ogniwa fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną na prąd stały. Poprzez specjalne urządzenie, jakim jest falownik, prąd stały zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej. Dzięki temu możliwe jest jego wykorzystanie w domach, a także budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych czy przemysłowych. Prąd uzyskany z paneli zasila odbiorniki energii elektrycznej w budynku, a jego nadmiar kierowany jest do sieci energetycznej.

Czy warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne?

Obecnie panele fotowoltaiczne są bardzo wydajne, a także coraz tańsze w montażu. Decyduje to o ich rosnącej opłacalności, która obecnie osiągnęła wysoki poziom. Do montażu paneli fotowoltaicznych można uzyskać również dofinansowanie, dzięki czemu cała inwestycja przyniesie jeszcze większe korzyści. Aby instalacja spełniała należycie swoje zadanie, konieczne jest jedynie odpowiednie dobranie jej parametrów do zastosowania i miejsca montażu, a także wykorzystanie paneli wysokiej jakości. Wszystko to oferuje Państwu nasza firma.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani instalacją fotowoltaiczną w Szczecinie lub okolicach, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Działamy na terenie Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego. Skorzystajcie Państwo  z niewyczerpalnej energii słonecznej. Jest to dobra alternatywa dla coraz droższych kopalnych źródeł energii, duża oszczędność dla Waszych portfeli oraz nieoceniona korzyść dla środowiska naturalnego.

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla rolników

Najczęściej zadawane pytania o fotowoltaikę:

Na instalację fotowoltaiczną składają się trzy główne elementy:

  1. Panele fotowoltaiczne, które zbudowane są z pojedynczych ogniw krzemowych połączonych równolegle i szeregowo tworząc panel fotowoltaiczny o mocy zależnej od wielkości i ilości pojedynczych ogniw. Górna część ogniw pokryta jest elektrodami ujemnymi zbierającymi w formie siatki, a dolna część pokryta jest elektrodami dodatnimi w postaci metalowej płytki. Gdy światło słoneczne jako źródło fotonów padające na ogniwo fotowoltaiczne zderza się z elektronami dochodzi do zjawiska fotoelektrycznego. W efekcie całego procesu uzyskujemy prąd stały.
  2. Inwerter, falownik, który ma za zadanie przekształcić prąd stały produkowany w modułach fotowoltaicznych na prąd zmienny zgodny z parametrami sieci energetycznej [230 V, 50 Hz ]. Służy on także do monitorowania działania instalacji oraz posiada funkcje zabezpieczające.
  1. Licznik dwukierunkowy, który wskazuje ilość prądu pobranego z sieci energetycznej oraz ilość energii oddanej wytworzonej przez panele fotowoltaiczne.

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd, który w pierwszej kolejności zasila urządzenia domowe, jeżeli ilość energii jest nie wystarczająca pobierana jest z sieci energetycznej. Natomiast gdy wytworzonej  energii przez naszą instalację będzie za dużo w stosunku do naszych potrzeb zostanie ona przesłana do sieci energetycznej, którą będziemy mogli odebrać w 80%  zgodnie z obowiązującym system upustów rozliczanym w ciągu jednego roku. Dotyczy to właścicieli instalacji do 10kWp natomiast właściciele instalacji o mocy powyżej 10 kWp do 40 kWp mogą odebrać z sieci 70% oddanej energii.

Według większości producentów paneli fotowoltaicznych nie powinno się ich czyścić gdyż odpowiedni montaż pochyły oraz dobra jakość paneli nie powinna wpływać na produkcje prądu. Powstałe zanieczyszczenia  takie jak ptasie odchody , liście czy zimą śnieg mogą budzić zaniepokojenie u właścicieli instalacji. Należy jednak zostawić to specjalistom z uwagi na własne bezpieczeństwo oraz by nie uszkodzić instalacji.

Panele fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną natomiast kolektory słoneczne przetwarzają energię słoneczną w energię cieplną więc ich przeznaczeniem jest np. podgrzewanie wody.

Aby podłączyć panele fotowoltaiczne nie potrzebujemy pozwolenia na budowę wystarczy zgłoszenie instalacji do operatora w odpowiednim zakładzie energetycznym. W zależności od warunków przyłączeniowych takich jak: posiadając przyłącze, a moc instalacji nie przekracza mocy przyłączeniowej to składamy wniosek o przyłączenie mikroinstalacji. Jeżeli moc przyłączeniowa jest niższa od mocy instalacji składamy wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej dla budynku. Dla naszych klientów wszystkie formalności są po naszej stronie.

Warunki rozliczenia się za energię ustala się w umowie z zakładem energetycznym. Jest możliwość rozliczenia dwumiesięcznego, sześciomiesięcznego oraz rocznego.  Na fakturze będziemy mieli ilość energii pobranej z sieci oraz ilość energii oddanej, czyli wprowadzonej do sieci. Następnie pokazane jest rozliczenie różnicy między tym co pobraliśmy a tym, ile wysłaliśmy do sieci pomniejszone o 20%. Jeśli więcej pobraliśmy niż wprowadziliśmy do sieci energetycznej, to za różnicę będziemy musieli zapłacić. Jeżeli więcej prądu wysłaliśmy do sieci niż pobraliśmy, to zapłacimy tylko opłaty stałe, a nadwyżkę będziemy mogli wykorzystać w kolejnym okresie rozliczeniowym.

Przyjęto, że w polskich warunkach klimatycznych optymalnie zlokalizowana (skierowana na południe) oraz poprawnie wykonana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wyprodukować rocznie ok. 1 000 kWh z każdego zainstalowanego kilowata mocy – 1kWp

Zestaw instalacji fotowoltaicznej dobieramy indywidualnie dla każdego klienta w taki sposób, by mieć pewność, że konstrukcja dachu wytrzyma nacisk i oraz warunki pogodowe. Jeżeli nie ma możliwości instalacji na dachu to wtedy proponujemy instalację paneli na ziemi.

Informacje na temat fotowoltaiki

Jak zbudowany jest moduł fotowoltaiczny?

24 października, 2023|Fotowoltaika|

Z czego składa się moduł fotowoltaiczny?   Pojedynczy moduł fotowoltaiczny składa się z ogniw przypominających małe kwadraciki oraz warstw tworzyw sztucznych i szkła zabezpieczających ogniwa przed uszkodzeniami chemicznymi i

Instalacje fotowoltaiczne zrealizowane w Szczecinie

fotowoltaika szczecin
fotowoltaika w szczecinie
panele fotowoltaiczne szczecin
instalacje fotowoltaiki szczecin
panele fotowoltaiczne w szczecinie
instalacje fotowoltaiki w szczecinie

EKO-SYSTEM Najlepsza firma w Szczecinie wg opinii klientów

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy nagrodę Najlepsi 2021 w Szczecinie za znakomite opinie od naszych Klientów. Dziękujemy serdecznie za uznanie i zachęcamy do przeczytania, co Klienci napisali w Oferteo.pl

oferteo-najlepsza-fotowoltaika-szczecin

Mapa dojazdu do naszej firmy w Szczecinie