Pada wiele pytań czy po zmianach w sposobie rozliczania fotowoltaika wciąż się opłaca?

Zdecydowanie tak! Pomimo, ze za odbiór nadwyżek prądu należy zapłacić, to rachunki za energię elektryczną nadal będą kilkukrotnie niższe. Może to wydłużyć proces zwrotu inwestycji, ale wcale nie musi tak być. W porównaniu systemem opustów, zwrot inwestycji może przedłużyć się maksymalnie o dwa lata . Ale nowy system rozliczeń może okazać się jeszcze bardziej korzystny niż net-metering.

W nowym programie ilość wysyłanej do sieci energii zostanie przeliczona na złotówki, dzięki temu poznamy jej faktyczną wartość. Co pozwoli nam lepiej gospodarować prądem przez nasze panele fotowoltaiczne, tym bardziej że rzadko odbieramy taką samą ilość energii jaką wysyłamy.

Fotowoltaika nie szkodzi środowisku i nie jest uciążliwa dla najbliższego otoczenia. Daje nam większą elastyczność, niezależność, jak również sporą oszczędność.

Odpowiadając na zadane pytanie – czy fotowoltaika wciąż się opłaca? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza w sytuacji geopolitycznej, w której się znajdujemy.
Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub niejasności nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu – KONTAKT